LETËR PJEKJE

RECETA

– Letra e pjekjesRimmed® është praktike në përdorim, jo ngjitëse, rezistente dhe është ideale në gatimin e ëmbëlsirave, biskotave, brioshëve, byrekëve, picave, mbështjelljen e mishit para pjekjes dhe perimeve të furrës. Nuk ka nevojë për përdorimin e vajit, gjalpit apo miellit, pasi ushqimi nuk ngjit. Letra e pjekjes Rimmed® nuk absorbon yndyrë duke lënë të pastër sipërfaqet e furrave dhe tavave. Përdoret në furrat normale, ato me mikrovalë si dhe në frigorifer, duke shmangur aromat e padëshiruara të frigoriferit. Rimmed® Baking Paper është një produkt ndërkombëtar me cilësi të lartë.

Kërpurdha furre të mbushura
Për 17 kërpurdha:3 vezë
200 gr djathë të bardhë krip, piper dhe këmbët e kërpurdhave
Përgatitja: Pasi i heqim këmbët kërpurdhave me anë të një luge pastrojmë brëndësin. Këmbët i presim imët dhe i bashkojmë me djathin dhe vezët. Shtojmë kripën dhe piperin dhe i përziejmë mirë. Mbushim kërpurdhat dhe i shtrojmë në një tavë ku kemi shtruar letêr furre @rimmed.al
I pjekim për 30 minuta në temperaturën 220 gradë në fillim dhe më pas e ulim në 180 gradë.