Patate në furrë me leter alumini Rimmed ®️

Rimmed

Përbërësit:

Si fillim ngrohni furrën. Pritini patatet nga të gjitha anët. Vendosini patatet në mikrovalë për 8 minuta. Lërini të ftohen për 1 minutë, më pas i lyeni me vaj dhe kripë. Mbështilleni secilën patate me Letër Alumini Rimmed ®️. Shponi letrën disa herë me pirun dhe më pas vendosini në furrë dhe lërini për 45 minuta deri në 1 orë, derisa mund të fusni me lehtësi pirunin përmes letrës në qendër të një patateje. Hiqini patatet nga furra dhe lërini të ftohen për 2 minuta. Prisni një vijë vertikale në pjesën e sipërme te patateve. Hidhini sipër djathë ose mbushje të tjera sipas dëshirës, më pas shërbejeni.

Përgatitja e patateve të furrës është një zgjedhje e shkëlqyer për një drekë të shijshme dhe të shëndetshme. Letra e aluminit rimmed ®️ është partneri perfekt për këtë gatim, duke ruajtur aromën dhe lagështinë e patateve gjatë procesit të pjekjes. Ky mjet i thjeshtë dhe i efektshëm siguron që patatet tuaja të jenë të buta në brendësi dhe të shkëlqyera në sipërfaqe. Përfshirja e kësaj teknike në rutinën tuaj të gatimit do të sjellë risi në mënyrën se si shijojnë patatet e furrës, duke sjellë një eksperiencë të padiskutueshme gastronomike për të gjithë ata që marrin pjesë në drekë.

Të fundit

Kategoritë

Keni ndonjë pyetje?

Jeni të lutur të na kontaktoni për gjithçka, dikush nga stafi ynë do të ju përgjigjet pyetjeve tuaja sa më shpejtë!
 
Faleminderit që na zgjidhni!
sqAlbanian