Sushi – Kungull i Njomë me Rimmed®️

Rimmed

Ju pëlqen sushi, por nuk keni pajisjet e duhura për t’i përgatitur në shtëpi? Mos e vrisni mendjen, sepse këto role sushi me kunguj të njomë janë të lehta për t’u përgatitur dhe tepër të shijshme. Për ti rrotulluar e për ti bërë role përdorim një teknikë të lehtë nëpërmjet membranës plastike Rimmed®️. Letra e pjekjes Rimmed®️ na ndihmon për t’i pjekur në mënyrë sa më të lehtë e të mos ngjisin dhe membrana plastike Rimmed ®️ për t’i bërë role.

Përfitimet shëndetësore dhe shija e mirë e sushi-t e bëjnë këtë pjatë ideale për t’u shërbyer në çdo rrethanë.

Përbërësit dhe Produktet rimmed ®️:

  1. 2 kunguj të njomë, të prerë në feta të holla
  2. 1 filxhan oriz për sushi, i gatuar dhe i ftohur
  3. Letër pjekjeje Rimmed®️
  4. Membranë plastike Rimmed®️

Mbushja sipas dëshirës, por një sugjerim nga ana jonë është një mbushje me fileto salmoni dhe avokado të prerë në feta të holla.

Udhëzimet:

Vendosni shiritat e kungujve në një tavë ku më parë keni vendosur letër pjekje Rimmed®️ që nuk ngjit.
Pasi janë pjekur kungujt i heqim dhe i vendosim mbi membranën plastike Rimmed ®️.
Mbusheni me çfarë të dëshironi dhe rrotulloheni në formën e sushit role me ndihmën e membranës plastike Rimmed ®️.

Kjo recetë për sushi me kunguj të njomë është një alternativë e shëndetshme dhe e lehtë për t’u përgatitur. Përdorimi i letrës së pjekjes Rimmed®️ dhe membranës plastike Rimmed ®️ bën që teknika e rrotullimit si dhe përgatitja të jetë e thjeshtë dhe e efektshme. Përbërësit e freskët dhe kjo metodë praktike e bëjnë këtë pjatë perfekte për çdo vakt.

Provoje dhe shijo një sushi të shëndetshëm dhe të shijshëm!

Rimmed®️– Përqafo cilësinë!

Të fundit

Kategoritë

Keni ndonjë pyetje?

Jeni të lutur të na kontaktoni për gjithçka, dikush nga stafi ynë do të ju përgjigjet pyetjeve tuaja sa më shpejtë!
 
Faleminderit që na zgjidhni!
sqAlbanian